Skip to content

Warsztaty

Przykładowe scenariusze zajęć:

 

1. Ziołowa kosmetyka ( praca na zebranych w czasie spaceru lub na ususzonych ziołach, prelekcja o właściwościach kosmetycznych ziół, jak wykonywać zabiegi kosmetyczne, jak przygotować ziołowe kosmetyki, samodzielne wykonanie kosmetyków np. cukrowych czy solnych pilingów z ziołami, ziołowych musujących muffinek i kul do kąpieli, ziołowych soli do kąpieli, itp.,wszelkie potrzebne materiały zapewnia organizator, uczestnicy zabierają na własność wykonane kosmetyki ziołowe) –koszt ok. 40 zł/h od osoby przy 15-osobowej grupie (przewidywany czas trwania zajęć 2 h)

 
 
2. Dzika kuchnia ( praca na zebranych w czasie spaceru lub przyniesionych przez organizatora ziołach, gotowanie potraw z dzikich roślin w warunkach domowych lub w terenie na ognisku, prelekcja o jadalnych roślinach, ziołach przyprawowych, ziołowych herbatach, degustacja wykonanych dań)- Koszt ok. 40 zł/h od osoby przy min. 15-osobowej grupie (planowany czas zajęć 2h)
 
 
3. Spacer botaniczny z nauką rozpoznawania roślin (prelekcja dotycząca możliwości wykorzystania ich w kuchni, apteczce czy gospodarstwie domowym, jak były wykorzystywane w medycynie ludowej, etnobotanika) Koszt ok. 40 zł/h od osoby przy min. 15-osobowej grupie (planowany czas zajęć 2h)
 
 
Koszt dojazdu oraz koszty materiałów doliczane są do kosztów prowadzenia warsztatów.